סוכנויות מיקרוסטוק מומלצות

Stock Photos, Royalty Free Stock Photography, Photo Search Big Stock Photo

רווחים כספיים
Big Stock Photo משלמת בין 0.5$ או 1$ לכל הורדה, תלוי בגודל התמונה שנמכרה. האתר ידוע בשוק כיציב אך איטי, מה שמאפשר להעלות כמות תמונות מסויימת ולהרוויח לאט לאט מבלי להשקיע מאמץ יום יומי בהעלאת תמונות נוספות.

דרישות טכניות
Big Stock Photo דורש שהתמונה תהיה בגודל של לפחות 800×600, כך שמצלמת 1MP מספיקה במקרה הזה. כמובן שמומלץ להעלות תמונות גדולות יותר בכדי להגדיל את פוטנציאל הרווח. האתר לא מחייב העלאת תמונות לדוגמא לתקופת מבחן, אלא פשוט מאפשר העלאה חופשית והם מחליטים אם לאשר או לדחות את התמונה. ניתן להעלות עד 20 תמונות לאישור בו זמנית, מספר שיגדל ככל שאחוז התמונות המאושרות שלכם יגדל.
לא ניתן לערוך את התמונות לאחר שאושרו, לכן חשוב מאוד להקפיד על מילות מפתח מדוייקות ככל האפשר. ניתן להעלות וקטורים, לא ניתן להעלות קטעי וידאו.

רמת קושי – 2 (נמוך)
Big Stock Photo הוא אחד מהאתרים הקלים ביותר להצטרפות ומכיוון שהדרישות נמוכות ביותר, מומלץ לבחור בו כאתר הסטוק הראשון שלכם ולהתנסות בעולם הסטוק לפני שניגשים לסוכנויות איכותיות יותר.

הערות
למרות ואולי בשל הדרישות הנמוכות, ניתן להרוויח סכומים גבוהים באתר.

Dreamstime Royalty Free Images

רווחים כספיים
Dreamstime משלמת לכם 50% מכל מכירה, מה שנע בדר"כ בין 0.5$ ל 1$, אך במידה ותעלו תמונה בלעדית אליהם, תקבלו 60% מהמכירה + 0.25$ לכל מכירה.

דרישות טכניות
התמונה צריכה להיות בגודל של לפחות 3MP כך שהנכם צריכים מצלמת 4MP לפחות. האתר לא מחייב העלאת תמונות לדוגמא לתקופת מבחן, אלא פשוט מאפשר העלאה חופשית והם מחליטים אם לאשר או לדחות את התמונה. ניתן להעלות 25 תמונות ביום וככל שאחוז התמונות המאושרות שלכם יעלה, תוכלו להגיע עד 100 תמונות ביום. חשוב לציין כי הזמן עד אישור התמונה יכול לקחת בין 5-15 ימים.
לא ניתן לערוך את התמונות לאחר שאושרו, לכן חשוב מאוד להקפיד על מילות מפתח מדוייקות ככל האפשר. ניתן להעלות וקטורים, לא ניתן להעלות קטעי וידאו.

רמת קושי – 4 (גבוה)
Dreamstime מאוד בררני וספציפי על התמונות אותם הם רוצים, לכן צפו להרבה דחיות יחסית. ניתן לצמצם את הדחיות ע"י דפדוף קל בתמונות הנמכרות ביותר בכדי להבין את הסגנון אליו הם מכוונים.

הערות
Dreamstime מאפשרת לכם לקבל 5$ מידיים אם רק תפרסמו את הבאנר שלהם באתר הבית שלכם.

Fotolia
Fotolia
רווחים כספיים
Fotolia תשלם לכם 33% למכירה, אך ככל שהמכירות שלכם יעלו תוכלו לקבל עד 41% מכל מכירה. כמו כן, במידה ותעלו תמונה בלעדית אליהם תקבלו בין 50%-58% למכירה ואף תוכלו להגדיר את מחיר התמונה בעצמכם.

דרישות טכניות
Fotolia דורשים תמונה בגודל של 2MP לפחות, כך שתצטרכו מצלמת 3MP ומעלה. האתר לא מחייב העלאת תמונות לדוגמא לתקופת מבחן, אלא פשוט מאפשר העלאה חופשית והם מחליטים אם לאשר או לדחות את התמונה. כרגע אין הגבלה על כמות התמונות שניתן להעלות ביום וזמן אישור התמונות מהיר במיוחד, בין יום לשלושה ימים בלבד.
לא ניתן לערוך את התמונות לאחר שאושרו, לכן חשוב מאוד להקפיד על מילות מפתח מדוייקות ככל האפשר. לא ניתן להעלות וקטורים, לא ניתן להעלות קטעי וידאו.

רמת קושי – 3 (בינוני)
Fotolia מאפשרים הצטרפות והעלאת תמונות ללא קושי אך שומרים על איכות תמונות גבוהה ועל כן למרות שזה לא יקרה הרבה, צפו לכמה דחיות.

הערות
ב Fotolia ניתן תמיד לראות היכן אתם מדורגים ביחס לשאר הצלמים מבחינת כמות המכירות. כמו כן, ניתן לראות את השם והחברה של האדם שהוריד את התמונות שלכם.

shutterstockShutterstock

רווחים כספיים
Shutterstock לא משלמת הרבה לכל תמונה, בין 0.25$ ועד 0.30$ (במידה ומכרתם מעל 500 תמונות) אך למרות זאת רוב הצלמים המוכרים תמונות סטוק מדווחים כי בין 50% ועד 80% מההכנסות שלהם ממכירת תמונות, מגיעות מהאתר הזה. הסיבה היא פשוטה, Shutterstock הוא האתר האיכותי ביותר ועל כן בעל כמות הלקוחות הגדולה ביותר.

דרישות טכניות
יהיה עליכם להעלות תמונות בגודל 4MP לפחות, כך שתצטרכו מצלמת 5MP ומעלה. מרגע הרישום הנכם נכנסים לתקופת מבחן בה תצטרכו להעלות 10 תמונות לביקורת. במידה ו 7 מתוך ה 10 יאושרו ע"י המערכת, תהפכו לצלמים מין השורה. במידה ולא, יהיה עליכם לחכות 30 ימים בכדי לנסות שוב. במידה והתקבלתם, אין הגבלה על כמות התמונות שניתן להעלות והזמן לאישור תמונה נע בין יום ועד חמישה ימים.
ניתן לערוך את התמונות לאחר שאושרו. ניתן להעלות וקטורים וקטעי וידאו.

רמת קושי – 5 (גבוהה מאוד)
Shutterstock הוא בפירוש האתר התובעני ביותר, בעל הדרישות הגבוהות ביותר. מומלץ לנסות להתקבל אליו רק לאחר שהתנסתם בכמה סוכנויות אחרות וחשוב לברור את 10 התמונות אותן אתם מעלים לביקורת, לחכות 30 יום יכול להיות די מבאס.

הערות
הבעיה העיקרית ב Shutterstock היא שיש לתת לאתר תשומת לב גבוהה ולהעלות תמונות באופן יום יומי אחרת המכירות יפסקו לאחר כמה ימים עקב עדיפות לתמונות חדשות.

FeaturepicsFeaturePics

רווחים כספיים
Featurepics הוא אתר חדש בשוק הסטוק ולכן כנראה הוא משלם את הסכום הגבוה ביותר למכירה, 0.70$ מתוך 1$. על הנייר, ניתן להרוויח באתר זה הכנסה גבוהה יותר מהשאר אך בשל היותו יחסית חדש, המכירות איטיות יחסית לשאר האתרים הותיקים בתחום.

דרישות טכניות
Featurepics דורש שהתמונה תהיה בגודל של לפחות 800×600, כך שמצלמת 1MP מספיקה במקרה הזה. כמובן שמומלץ להעלות תמונות גדולות יותר בכדי להגדיל את פוטנציאל הרווח. האתר לא מחייב העלאת תמונות לדוגמא לתקופת מבחן, אלא פשוט מאפשר העלאה חופשית והם מחליטים אם לאשר או לדחות את התמונה. אין הגבלה על כמות התמונות שניתן להעלות וזמן האישור מהיר במיוחד, בין יום ליומיים.
ניתן לערוך את התמונות לאחר שאושרו. ניתן להעלות וקטורים, לא ניתן להעלות קטעי וידאו.

רמת קושי – 1 (נמוכה מאוד)
כאמור, האתר יחסית חדש ולכן מאפשר להעלות כמעט הכל, וכמו Big Stock Photo, מומלץ להתחיל עם אתר זה בכדי להתנסות.

הערות
מכירות נמוכות, כרגע מומלץ להתנסות בלבד.

* גילוי נאות: חלק מהקישורים הם קישורי שותפים המעניקים לתקריב רווח כספי במידה ותרשמו דרכם. ביצוע ההרשמה דרך קישורים אלה תעזור לנו לפתח את האתר ולא תגרע ולו במקצת ברווחים שלכם.

השלב הבא: שאלות ותשובות

4 תגובות למאמר “סוכנויות מיקרוסטוק מומלצות”

 1. רומן רבקין:

  אני מצלם במועדונים לאתר צילום לילה כמו" BIN" "LAYLA" מה הסיכויי שאני אצליח למכור את התמונות, בגודל מלא וללא הלוגו של האתר , לבליינים?

 2. ליאור אילוז:

  אם אתה מצלם אנשים במועדונים אז אתה צריך מסמך חתום מכל אדם שנמצא בתמונה ופניו ברורים. זה נקרא model release. מבחינת סוג התמונות, לתמונות מועדונים אין ביקוש גדול אבל בהחלט שווה לנסות. אשמח לשמוע על התוצאות 😉

 3. גדי:

  מה אם החברה הישראלית שיצאה לא מזמן (גם תחת השם מיקרוסטוק)? ממכירות של חצי דולר, אפשר להרוויח משהו על פני טווח ארוך? נראה לי הזמן הכרוך בהעלאת התמונות יהיה יותר…

 4. ליאור אילוז:

  גדי, לא יצא לי לעבוד מול חברות מיקרוסטוק ישראליות אז אינני יודע…
  אתה צודק שזה מצריך המון השקעה בהכרת השוק, העלאת התמונות הנכונות בזמן הנכון וכמובן הוספת מילות מפתח איכותיות אבל זה בידיוק כמו כל עבודה – תעבוד קשה תרוויח 🙂

טראקבקים

מה דעתך?.
להטמעת תמונה בתגובתך, לחץ כאן. (מידע נוסף)


תקריב
תקריב דף הבית | אודות | יצירת קשר | עדכונים | תנאי שימוש
נושאים טכניקות צילום | כיצד לצלם | מערכת המצלמה | מיקרו סטוק | מצלמות ואביזרים | פוטושופ ועיבוד תמונה | הטיפים שלכם | צילום | קומפוזיציה | תמונות
פרוייקטים מיקרו סטוק | רכישת עדשת DSLR | פרוייקט חשיפה

שותפים: BeatDreams | תחרות צילום | מברשות לפוטושופ | רואה חשבון