מצלמת D/SLR: רגע לפני שאתם קונים

מצלמת D/SLR או בשמה המלא Digital / Single Lens Reflex camera, עושה שימוש במראה הממוקמת בידיוק מאחורי עדשת המצלמה במטרה למקד אור לכוונת (עינית). ברגע שאנו משחררים את הצמצם (לוחצים על כפתור הצילום), המראה זזה במהירות הצידה ובכך, מאפשרת לאור להגיע לחיישן המצלמה. באותו הרגע, העינית משחירה ואין אנו רואים דבר דרכה.
מבנה ועיצוב המצלמה מסוג זה מאפשר לה להתאים עצמה למגוון רחב של עדשות, וזו היא הסיבה העיקרית לשימוש במצלמת DSLR.

בהשוואה למצלמות בעלות עדשה מובנה (דיגיטליות רגילות), ל DSLR יש 2 יתרונות בולטים:
* כאמור, מצלמת DSLR מתאימה למבחר רב של עדשות, שלכל אחת מהן מאפיינים ושימושים שונים, בהתאם לצרכיו של הצלם. בעדשות מסוג זה איכות האופטיקה גבוהה ולכן התמונות התקבלות חדות יותר.
* רוב המצלמות דיגיטליות (עדשה מובנה) משתמשים במערכת-עינית המעניקה לצלם מסך נפרד דרכו הוא יכול לבחור את הקומפוזיציה ואז לצלם, מאפיין היוצר חסרון שכן התמונה שנראית במסך לעומת התמונה הסופית, לרוב, יהיו שונות. במצלמת DSRL הצילום נעשה אך ורק דרך העינית וצלמים מקצועיים רבים מחשבים דרך זאת כדרך הנכונה יותר לצילום איכותי.

רגע לפני הרכישה, ישנם כמה משתנים עליהם חשוב לשים את הדגש. מצלמות ה DSLR יקרות בהרבה ממצלמות דיגיטליות רגילות, הן מבחינת גוף המצלמה והן מבחינת הוצאות נוספות על אביזרי צילום, כגון: עדשות, פילטרים, חצובה וכדומה. כמו כן, מומלץ מאוד שההחלטה לרכוש מצלמה חצי/מקצועית לא תתבסס על "התלהבות" אלא אך ורק על צורך – צלמים מתחילים רבים רוכשים מצלמת DSLR עוד לפני שהתמקצעו מספיק בשביל להבין ולו רבע מהפונקציות אותן היא מאפשרת ולבסוף, מוצאים עצמם משתמשים בהגדרות אוטומטיות, שלרוב יתנו אותן תוצאות כמו מצלמה דיגיטלית רגילה וזולה בהרבה.
במידה והצורך לא קיים ו\או התקציב אינו מאפשר, מומלץ לרכוש מצלמות דיגיטליות בעלות מעל 5MP המאפשרות שינוי ידני של כל ההגדרות: AF/MF, White balance, ISO, Aperture וכו' .


8 תגובות למאמר “מצלמת D/SLR: רגע לפני שאתם קונים”

 1. drazick:

  דווקא אני חושב שקנון היום נותנת הכי מעט תמורה לכסף ברמת הכניסה.
  היום המוצלחת מכולם ביחס עלות תועלת היא פנטקס.

  איכות התמונה פנטסטית ורשימת הפיצ'רים ארוכה.

  ה- K10D היא פשוט ללא תחרות למחיר שלה.

 2. liorry:

  אין ספק שפנטקס היא איכותית, אבל לדעתי, קנון היא חלוצה בתחום ואיכות המצלמות שלה לעומת המחיר, בעיניי, הוא הגבוה ביותר… היחידה שמצליחה להתחרות בה היא ניקון, כמו D70, D50. והיום, שנתיים לאחר שמינולטה הצטרפה לסוני, היא מתחרה חזקה מתמיד.

 3. drazick:

  היכן בדיוק אתה מוצא איכות ללא תחרות ב- 400D של קנון?
  איכות התמונה שלה במקרה הטוב שווה למתחרות (K10D של פנטקס, D80 של ניקון) מבחינת פיצ'רים היא מאחוריהן במידה ניכרת.

  מלבד השם, לא נשאר הרבה דברים אטרקטיביים במצלמה.

  פנטקס מציעה ייצוב, ניקוי רעשים יותר מודרני, גוף עמיד ובנוי טוב יותר, ממשק עדיף, גוף אטום למים ומחיר טוב יותר… אני עוד יכול להמשיך… 🙂

 4. liorry:

  מחיר הפנטקס יקר יותר מה קנון ב 1000 שח… כאן אני מוצא את ההבדל
  אני לא אומר שהמצלמה של קנון יותר טובה בהשוואה בין השתיים, ברור שהפנטקס יותר טובה בחלק מהדברים אבל בהשוואה למחיר קנון משתלמת יותר.
  אתה קצת ממעיט בערכה של קנון.. אתה יודע יש אנשים של ניקון ויש אנשים של קנון, מסתבר שאתה איש של פנטקס ופוג'י… איכות התמונה של קנון, גם במקרה של השוואה כנגד פנטקס יותר טובה, בטח ובטח כשאתה נכנס לתחום עדשות אחרות מעדשת ה KIT שהיא, אין מה לעשות, רק עדשת KIT.. כמו בכל מצלמה.
  הוגף של קנון אולי קטן יותר אבל תתפלא כמה זה לא משפיע… ותמיד אפשר להוסיף גריפ אבל זה לא אומר שהוא לא עמיד או בנוי פחות טוב, זה בידיוק מה שטוב בקנון, שהיא הצליחה להוריד את מחיר המצלמה ולשמור על איכות גבוהה.
  זאת דעתי לפחות 🙂

 5. drazick:

  לירוי, לטעמי אתה טועה.
  1. בדוק את איכות התמונה של הפנטקס, היא בשתי דרגות מעל הקנון (נבדק גם בתנאי מעבדה, גש לאתר imaging-resource).

  2. הפנטקס תצלם היכן שהקנון רק תדמיין (ייצוב בגוף, איכות ISO לא פחותה).
  3. המחיר נכון בארץ, לא בחו"ל וזה בגלל רצונה של קרט.
  4. מבטיח לך שאין לקנון משהו מול עדשות הפריים של פנטקס. וגם באחרות פנטקס זולה יותר אך לא פחות טובה (בדוק מבחנים).

 6. liorry:

  ליאור זה השם 🙂
  אני מקבל מה שאתה אומר ועל מה שאתה מסתמך… לא נשאר לנו אלא לא להסכים.

 7. דוד:

  הפנטקס בהחלט נותנת תמורה טובה לכסף, במיוחד כשקונים אותה בחו"ל.. (היבואן הישראלי לא ממש משתדל משום מה): חדות תמונה גבוהה מאוד במיוחד ב- raw, צבעים הרבה יותר אמינים משל קנון לדעתי, רמת רעש נמוכה מאוד ב iso גבוה (ב- k100d), מייצב מובנה במצלמה שתומך בכל העדשות, הסרת אבק ב- super, תאימות אחורה לעדשות פנטקס אפילו משנות ה60, DOF (בדיקת עומק שדה) בכל הדגמים, mirror lock ועוד.

 8. ליאור אילוז:

  כמו שאמרתי למגיב הנ"ל פ פנטקס יותר יקרה ומעולם לא אמרתי שהיא לא נותנת תמורה איכותית לשוויה הכספי.

טראקבקים

מה דעתך?.
להטמעת תמונה בתגובתך, לחץ כאן. (מידע נוסף)


תקריב
תקריב דף הבית | אודות | יצירת קשר | עדכונים | תנאי שימוש
נושאים טכניקות צילום | כיצד לצלם | מערכת המצלמה | מיקרו סטוק | מצלמות ואביזרים | פוטושופ ועיבוד תמונה | הטיפים שלכם | צילום | קומפוזיציה | תמונות
פרוייקטים מיקרו סטוק | רכישת עדשת DSLR | פרוייקט חשיפה

שותפים: BeatDreams | תחרות צילום | מברשות לפוטושופ | רואה חשבון