רשמים על סוכנות המיקרוסטוק Shutterstock

Shutterstock סוכנות המיקרוסטוק Shutterstock היא בהחלט הסוכנות המאתגרת ועם זאת, הרווחית ביותר ברשת. בשלב ראשון, Shutterstock מאפשרת לכם להרשם בקלות כצלמים אך מיד מכניסה אתכם לתקופת מבחן בה תצטרכו להעלות 10 מהתמונות הטובות ביותר שלכם ולקוות מאוד שלפחות 7 מהן יאושרו על מנת להפוך לצלמים מהשורה. לא הצלחתם? עליכם לחכות חודש ימים בכדי לנסות שוב.

ב 19/04/07 ניסיתי להתקבל בפעם הראשונה ולאחר ניסיון כושל ראשון בו החליטו לא לאשר לי ולו תמונה אחת מתוך ה 10 ששלחתי, המתנתי המון זמן, עד ה 12/11/08, בכדי לנסות שוב והפעם, התקבלתי. 7 מתוך 10 התמונות ששלחתי אושרו.
יום למחרת כבר הורדו 2 מתוכן. הרווח? 0.5$ בלבד. Shutterstock היא אומנם הסוכנות הרווחית ביותר, אך היא גם הסוכנות שמשלמת הכי מעט פר הורדה, רק 0.25$ (כמובן שמדובר על הורדה רגילה ברישיון Royalty free). בכדי להעלות את הרווח פר הורדה יהיה עליכם להגיע לסכום רווחים כולל של 500$ ואז תרוויחו 0.33$ פר הורדה. הרווח גודל שוב כאשר מגיעים ל 3000$ ומגיע לשיאו (0.38$) כאשר מגיעים ל 10,000$.

מאז שהוגדרתי צלם מהשורה, העלתי סה"כ 27 תמונות (כולל ה 10 שהועלו בשלב הראשון) ורק 12 מתוכן אושרו. תוך כדי כתיבת המאמר, בוצעה הורדה של עוד אחת מהתמונות שהעלתי וכעת ה"רווח" עומד על 0.75$ ב 3 הורדות סה"כ. בכדי לאפשר לכם ללמוד מהטעויות שלי ולצמצם את דחיית התמונות שלכם, הנה כמה מסיבות הדחייה הנפוצות ביותר ב Shutterstock וטיפים כיצד לנסות התמודד איתן:

bullet "Poor Lighting–Poor or uneven lighting, or shadows. White balance may be incorrect." – דחיית התמונה בשל תאורה לקויה ו/או איזון לבן שאינו תואם לסצינה המצולמת. רוב התמונות המקבלות סיבת דחייה זאת סובלות מתת חשיפה או מחשיפת יתר. מכיוון שאני מניח שאתם מבינים כי תמונות החשופות יתר על המידה (עד כדי איבוד פרטים) אינן רלוונטיות, אמשיך להסבר על תת חשיפה. חשוב לזכור כי עולם ה RGB (עולם הצבעים הדיגיטליים) הוא אינו בהכרח עקבי ולעיתים תוכלו לצפות באותה תמונה, במחשבים שונים ולראות הבדלים משמעותיים בתאורה וצבעים. במידה והתמונה שלכם חשוכה מעט, חסכו לעצמכם את הדחייה והבהירו אותה מעט, אפילו אם במסך שלכם הנכם רואים את כל הפרטים. ברור מאליו שבמידה והתמונה שלכם נראית חשוכה גם בעיניכם, הבהירו אותה בעזרת תוכנת עיבוד תמונה, כגון פוטושופ.

bullet "Noise–Noise, film grain, over-sharpening, or artifacts at full size." – ב Shutterstock דוחים תמונות על גרעון ללא הרף. במידה ואתם מעלים תמונות שצילמתם בעבר השתדלו כמה שיותר לנקות את הגרעון מהתמונה אך מבלי לפגוע בפרטים חשובים בתמונה ומבלי ליצור טשטוש שיגרום אף הוא לדחיית התמונה. כיצד תוכלו לבצע זאת? ישנן כמה אפשרויות אבל הפופולרית מבין כולן היא התוכנה NeatImage – תוכנה חינמית (לשימוש ביתי) להפחתת גרעון מתמונות. בבסיסה היא תוכנה פשוטה, אך בכדי להגיע לתוצאות המושלמות, התנסו כמה שיותר ונסו פרופילים שונים.
במידה והנכם מצלמים תמונות חדשות לצורך העלאה לסוכנויות מיקרוסטוק, השתמשו ב ISO נמוך ככל האפשר. כמו כן, ניתן להקטין את גודל התמונות לגודל של 4 מגה פיקסלים ובכך גם להפחית את הגרעון. (4 מגה פיקסלים הנם גובה התמונה X רוחב התמונה = 4,000,000 לפחות, לדוגמא 2596 כפול 1545 = 4 מגה פיקסלים.)

bullet "Focus–Your image is not in focus or focus is not located where we feel it works best." – פתחו את התמונה ב 100% שלה וסרקו לכל אורכה ובמיוחד באיזור נושא התמונה, האם קיים טשטוש? האם התמונה לא בפוקוס? במידה ואכן, נושא התמונה אינו בפוקוס, לא נותר הרבה לעשות. חסכו לכם את הדחייה והמנעו מלהעלות תמונות כאלה. המנעו מניסיונות חידוד בתוכנות עיבוד תמונה, פשוט בגלל שאם תבצעו חידוד שכזה, התמונה תדחה מסיבת "חידוד יתר".

bullet "Composition–Limited commercial value due to framing, cropping, and/or composition." – הכל בסדר עם התמונה, היא חדה, נקייה מגרעון והתאורה מצויינת, אז מה הבעיה? הקומפוזיציה! לא פעם תמצאו מקבלים את סיבת הדחייה הזאת, שהיא בהחלט הסיבה המעצבנת ביותר – "התמונה שלכם פשוט לא תמכור, לדעתנו". כיצד ניתן להתמודד עם דחייה שכזאת? קשה מאוד עד בלתי אפשרי. לא פעם העלתי תמונה מסויימת שמוכרת המון בסוכנויות מיקרוסטוק אחרות ו Shutterstock פשוט החליטו לדחות את התמונה. אציין יותר מזה ואומר כי בכמה פעמים העלתי את אותה התמונה, אפילו לאחר שדחו אותה בפעם הראשונה מסיבה מסויימת, רק בשביל שידחו אותה שוב, הפעם, מסיבה שונה לחלוטין.

bullet "Limited Commercial Value–We do not need this image at this time" – בהמשך לסיבת הדחייה הנ"ל, הנה עוד אחת דומה ואפילו יותר מעצבנת. "היינו מקבלים את התמונה שלכם, פשוט אף אחד לא יקנה אותה". כיצד אפשר להמנע ממקרים כאלה? סיירו בפורום המצויין של Shutterstock וקראו מהן התמונות שהם מעוניינים בהן, אילו תמונות יש להן די והותר (לדוגמא תמונות של שקיעה/זריחה). כמו כן, דפדפו להנאתכם בתמונות הפופולריות ביותר בכדי להבין אילו תמונות ימכרו יותר ולאלו תמונות אין ערך מסחרי.

דחייה רצופה של תמונות רבות עלולה להוביל אתכם בחזרה לשלב הראשון בו תצטרכו להעלות שוב 10 תמונות לבדיקה ובמקרים מסויימים Shutterstock עלולה לסגור את חשבונכם ואף לקחת את כל הרווחים שלכם. גם אם לא הוצג פתרון לכל בעיה, מטרת המאמר היא להגביר את המודעות שלכם לסיבות הדחייה הנפוצות ביותר ב Shutterstock בכדי שתוכלו לחשוב מראש על פתרונות ולחסוך לעצמכם את דחיית התמונה.

bullet לחץ כאן להרשמה לסוכנות המיקרוסטוק Shutterstock
bullet מיקרוסטוק – המדריך המלא למכירת תמונות ברשת

(גילוי נאות: חלק מהקישורים הם קישורי שותפים המעניקים לתקריב רווח כספי במידה ותרשמו דרכם. ההרשמה דרך קישורים אלה תעזור לנו לפתח את האתר ולא תגרע ולו במקצת ברווחים שלכם.)


מה דעתך?.
להטמעת תמונה בתגובתך, לחץ כאן. (מידע נוסף)


תקריב
תקריב דף הבית | אודות | יצירת קשר | עדכונים | תנאי שימוש
נושאים טכניקות צילום | כיצד לצלם | מערכת המצלמה | מיקרו סטוק | מצלמות ואביזרים | פוטושופ ועיבוד תמונה | הטיפים שלכם | צילום | קומפוזיציה | תמונות
פרוייקטים מיקרו סטוק | רכישת עדשת DSLR | פרוייקט חשיפה

שותפים: BeatDreams | תחרות צילום | מברשות לפוטושופ | רואה חשבון